piątek, 23 maja 2014

Jak zainwestować - zakładając lokatę czy nabywając fundusz inwestycyjny?

Pieniądze lubią na siebie zarabiać, a leżąc bezczynnie na koncie w rzeczywistości tracą na wartości na skutek zmieniającej się inflacji. Jeśli zatem mamy odłożoną jakąś sumkę na czarną godzinę, warto zainwestować ją w jeden z produktów oszczędnościowych, by nie tylko uniknąć inflacji, ale także osiągnąć satysfakcjonujące zyski z odsetek. Wielu inwestorów decyduje się na pewny zysk bez ryzyka, który gwarantują lokaty bankowe, ale na rynku finansowym niemałym powodzeniem cieszą się także fundusze inwestycyjne, które są wprawdzie obarczone pewną dozą ryzyka, ale kuszą znacznie większym zyskiem niż typowe depozyty terminowe. Który z produktów będzie zatem odpowiedniejszy do pomnożenia naszych nadwyżek finansowych?


Zanim zdecydujemy się na jakąś konkretną ofertę oszczędnościową należy zadać sobie pytanie, czy zadowoli nas niewielki, ale pewny zysk nie obarczony ryzykiem, czy jednak zdecydujemy się zaryzykować dla większych profitów. Nie jest tajemnicą, że nawet najlepsze lokaty nie oferują obecnie już tak atrakcyjnych oprocentowań jak jeszcze kilka lat temu. Dziś 3% w skali roku to właściwie wszystko, co możemy otrzymać, a przecież należy także uwzględnić konieczność opłacenia 19% podatku kapitałowego. Od razu widać, że depozyt terminowy nie jest aktualnie atrakcyjnym produktem, na którym można przyzwoicie zarobić, jednak w kwestii bezpieczeństwa zdeponowanych środków nie ma sobie równych. Lokaty bankowe zawsze gwarantują całkowity zwrot depozytu, a w przypadkach problemów z wypłacalnością banku możemy liczyć na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który pokryje wszystkie zobowiązania.

Alternatywą dla nisko oprocentowanych depozytów terminowych są fundusze inwestycyjne, które za cenę ponoszonego ryzyka inwestycyjnego oferują korzystniejsze oprocentowanie rzędu przynajmniej kilkunastu procent. Oczywiście zyskowność danego produktu wiąże się ze stopniem ponoszonego ryzyka i im jest ono większe, tym większe profity mogą wpłynąć na nasze konto. Musimy jednak pamiętać, że na funduszu inwestycyjnym można także stracić, zatem wszelkie decyzje dotyczące formy inwestowania powinny być podejmowane z rozwagą.

Różnica pomiędzy lokatą a funduszem to nie tylko wysokość oprocentowania. To także kwestie elastyczności inwestycyjnej i dostępu do zdeponowanych środków. Depozyty terminowe całkowicie blokują nam dostęp do pieniędzy i musimy liczyć się z tym, że na czas trwania umowy nie będziemy mogli bezkarnie wypłacić naszego depozytu, a jeśli to zrobimy stracimy odsetki, czyli cały nasz zysk. Fundusze inwestycyjne dają nam pełną swobodę działania. Możemy kupować akcje i sprzedawać w dowolnym momencie i nie wiąże się to z utratą zysków. Liczy się tu znajomość rynku i odpowiednia analiza i jeśli nasze decyzje będą podejmowane trafnie, na pewno na tym nie stracimy.

Nie każdy produkt bankowy jest dla każdego, zatem swój wybór należy przemyśleć bardzo dokładnie. Serwis oszczednoscionline.pl podaje, że oprocentowanie lokat nie da zbyt wiele zarobić, ale za to ochronimy swój kapitał. Jeśli natomiast liczymy na większe zyski, lepszą opcją może okazać się fundusz inwestycyjny, jednak pamitać musimy o ryzyku straty wniesionego przez nas depozytu.

Pożyczki przez Internet to nie tylko plusy

Osoby korzystające z szybkich pożyczek online często podkreślają ich zalety takie jak: szybkość uzyskania gotówki, brak zbędnych formalności, jasne koszty pożyczki, duża dostępność finansowania czy możliwość pożyczania pieniędzy bez wychodzenia z domu. Pożyczki online mają jednak wady, o których trzeba pamiętać przez zdecydowaniem się na tę formę pozyskania gotówki na niezbędne wydatki. Bez znajomości tychże minusów nie będziemy bowiem w stanie podjąć odpowiedzialnej i rozsądnej decyzji czy skorzystać z tzw. chwilówki, czy też lepiej wybrać inny sposób pożyczenia pieniędzy.



Wysokie całkowite koszty pożyczki


Największą wadą tzw. chwilówek jest ich wysokie oprocentowanie, które znacznie przekracza wysokość średniego oprocentowania tradycyjnego kredytu gotówkowego w banku i które można sprawdzić znajdując porównanie pożyczek online. Część klientów firm pożyczkowych musi oddać nawet dwa razy tyle, co pożyczyła. Ponadto instytucje pozabankowe niejednokrotnie naliczają horrendalnie wysokie odsetki karne za najmniejszą nawet zwłokę w spłacie pożyczki przez Internet. Trzeba jednak pamiętać, że wysokie odsetki są ceną, jaką muszą zapłacić klienci firm pożyczkowych za ogromne ryzyko związane z pożyczaniem pieniędzy bez sprawdzania wysokości dochodów czy historii w BIK.

Brak spotkania pracownika firmy pożyczkowej z pożyczkobiorcą


Możliwość uzyskania gotówki bez wychodzenia z domu z jednej strony jest ogromną zaletą pożyczki przez Internet bez BIK, z drugiej – jest również jej wadą. Dzieje się tak dlatego, że pracownicy firmy pożyczkowej nie mają fizycznego kontaktu z potencjalnym pożyczkobiorcą, a więc nie są w stanie ocenić czy nie padł on ofiarą oszustwa lub czy jest osobą w pełni świadomą swoich czynów. Z tego powodu oszuści często wykorzystują dane osób starszych czy upośledzonych umysłowo do wyłudzenia pieniędzy. Osoby takie często nie zdają sobie bowiem sprawy z tego, że nie wolno nikomu udostępniać swojego dowodu osobistego i po pewnym czasie dowiadują się, że są właścicielami pożyczek, o których istnieniu nie mieli pojęcia.

Ryzyko spirali kredytowej


Pożyczki online niosą ze sobą również duże ryzyko wpadnięcia w spiralę kredytową. Warto zaznaczyć, że sytuacje takie nie są winą firm pożyczkowych, ale samych dłużników, którzy biorą kolejne kredyty wiedząc, że nie stać ich na spłatę następnych rat. Z tego powodu osoby, które mają dużą skłonność do robienia zakupów pod wpływem emocji lub do nadmiernego zadłużania się, nie powinny korzystać z szybkich pożyczek, gdyż może to sprawić, że będą musiały ogłosić bankructwo.

Satysfakcjonujące życie seksualne - jak to osiągnąć?

Życie seksualne stanowi bardzo ważny aspekt dla wielu osób. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że udane, satysfakcjonujące życie seksualne przynosi wymierne korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Z resztą zarówno lekarze, jak i psychologowie są zgodni w tej kwestii, dlatego też nie ma sensu udowadniać czegoś o czym wszyscy już od dawna wiedzą. Niemniej jednak problem pojawia się w momencie, kiedy pożycie nie satysfakcjonuje obojga partnerów. Może to być źródłem frustracji, zdrad czy rozwodów. Dlatego warto w razie jakichkolwiek problemów udać się do lekarza, który może zdiagnozować przyczynę kłopotów.


Jedną z częściej wymienianych przyczyn spadku jakości życia seksualnego jest problem z potencją u mężczyzn. Konkretnie chodzi o to, że w pewnym momencie u mężczyzn potencja zdecydowanie słabnie. Jest to - można powiedzieć - naturalna kolej rzeczy, jednak nie jest to problem, z którym nie można sobie poradzić. Gorsze jest to, że wielu mężczyzn zamiast udać się do lekarza w celu uzyskania fachowej pomocy wpada w kompleksy.

Każdy lekarz po zdiagnozowaniu problemu będzie mógł przepisać środki, po których erekcja będzie taka jak w latach młodości. Środki te to najczęściej tabletki na potencję. Ich zażywanie nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Dodatkowo są coraz skuteczniejsze.

W dzisiejszych czasach leki na potencję dostępne są w niemal każdej aptece. Co więcej można je kupić także przez internet, dzięki czemu można zaoszczędzić czas, a także uniknąć krępującej sytuacji. Chodzi o to, że wielu mężczyzn może wstydzić się wejść do apteki i poprosić o środki na potencję świadczyłoby to przecież o ich problemie, do którego wielu nie chce się przyznać. W każdym razie preparaty na potencję na pewno pomogą zwalczyć kompleksy dotyczące sprawności seksualnej. W zależności od preparatu zauważalne efekty można już dostrzec po niedługim czasie od rozpoczęcia stosowania. Na pewno ich zakup i zażycie będzie pierwszym krokiem do poprawy swojego życia seksualnego, co powinno także poprawić samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Jak wybrać dobry bank?

Instytucje bankowe są w Polsce bardzo liczne, dlatego przeciętny klient może mieć problem z wyłonieniem tej najlepszej. Zanim więc to zrobimy, warto zastanowić się nad cechami, którymi charakteryzować się takowe powinny, bo to one determinują ich atrakcyjność.

Cechy dobrego banku

I tak oto, analizując banki, patrzmy na lokalizację, a konkretniej, na jej odległość od naszego miejsca zamieszkania, szybkość obsługi klienta, umożliwienie szeroko pojętego korzystania z jego usług za pośrednictwem sieci internetowej, wymagane opłaty oraz rozmaitej maści prowizje, warunki użytkowania karty bankomatowej, to, czy poszczególne produkty bankowe uchodzą za dobre w opinii klientów, umożliwienie i przebieg ewentualnych negocjacji, oprocentowanie kont czy też lokat, dostępność kredytów, a także na przejrzystość samej strony internetowej, która będzie dowodzić temu, czy mamy do czynienia z profesjonalistami na każdej płaszczyźnie.

Analiza ofert

Jak już zostało wspomniane, banki są w Polsce nader liczne, dlatego analiza poszczególnych ich ofert może zająć nieco czasu. Niemniej, dzięki powszechnemu dostępowi do sieci internetowej, właściwie nikt nie powinien mieć z tym problemu i naprawdę warto się tego podjąć, tym bardziej, że produkty bankowe wiążą się bezpośrednio z naszymi zarobkami, a te, szczególnie w czasach kryzysu, nie mogą być zagrożone w jakikolwiek sposób. Zresztą, internetowa analiza instytucji finansowych jest też zwyczajnie wygodniejsza, szybsza i ogólnie, jest po prostu przyjemniejsza.