piątek, 10 kwietnia 2015

Kredyt mieszkaniowy – najważniejsze parametry



Nasze życie składa się z nieskończonej liczby wydarzeń, z których można wyodrębnić te, które zapadają nam w pamięci w największym stopniu. Najbardziej priorytetowym przedsięwzięciem w życiu człowieka jest zakup mieszkania, który następuje tuż po wkroczeniu w dorosłe, samodzielne życie. 



 Mnóstwo młodych osób przekonało się o tym, jak poważna jest to decyzja, do której należy rozpocząć przygotowania na długie tygodnie przed dokonaniem rzeczywistej transakcji. Niestety, ale koszt jakiejkolwiek sensownej nieruchomości przekracza zdolności finansowego przeciętnego młodego małżeństwa, a kredyt mieszkaniowy w takiej sytuacji wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem. Większość osób we współczesnym społeczeństwie nie zna się na specyfice kredytowych produktów bankowych, a szkoda, ponieważ jest to wiedza niezwykle przydatna, jeśli myślimy o zaciągnięciu takiego zobowiązania. Pamiętajmy, że kredyt hipoteczny wiąże się z licznymi parametrami, które w bezpośredni sposób przekładają się na całkowity jego koszt, więcej informacji o tym na stronie polskabankowosc.com.pl/ranking-kredytow-hipotecznych/


Na co należy zwrócić uwagę?


Po pierwsze, najważniejsze wydaje się oprocentowanie kredytu, które w bezpośredni sposób przekłada się na wysokość odsetek, a więc miesięcznej raty. Niestety, ale nie jest to jedyna składowa całkowitego kosztu. Pamiętajmy także o prowizji oraz marży, która jest indywidualnie ustalana przez konkretną instytucję bankową. Najlepszy kredyt hipoteczny powinien charakteryzować się relatywnie niską prowizją oraz marżą. Młode pary powinny mieć świadomość tego, że sam koszt ponoszony przez kredytobiorcę oscyluje w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego też, warto zajrzeć w ranking kredytów mieszkaniowych, czyli zestawienie wszystkich obecnie dostępnych ofert różnorakich instytucji bankowych. Znajdziemy tam wszelkie informacje dotyczące oprocentowania, prowizji, marży, zabezpieczeń czy koniecznego wkładu własnego, który wynosi najczęściej od 10% do 20%. Nie ulega wątpliwości, że dołożenie wszelkich starań do tego, aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę, może nam przynieść oszczędności w wysokości co najmniej kilku tysięcy złotych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.