wtorek, 26 listopada 2013

Niebezpieczeństwo nieodśnieżonego dachu przy dużych opadach

Na polskie przepisy prawne można by narzekać bardzo długo, ale faktem jest, że wiele z nich jest słusznych, takich jak obowiązkowe odśnieżanie dachów, które zostało wprowadzone, aby wyeliminować realne zagrożenia, jakie zeń wypływają. Cóż jednak do tych ostatnich należy?



Po pierwsze i najważniejsze, jest to fakt zawalenia się dachu tudzież przygniecenie pokrywą śnieżną przechodnia, co może się skończyć nie tylko utratą zdrowia, ale także i życia, biorąc pod uwagę, że metr kwadratowy piętnastocentymetrowej pokrywy ważny nawet do pięćdziesięciu kilogramów. Szczególnym zagrożeniem cechują się tu zaś dachy płaskie, takie jak dachy w centrach handlowych, czy też na rozmaitego rodzaju halach, i tu chyba każdy ma w pamięci katastrofę na katowickich targach, kiedy to odśnieżanie dachów zostało zaniedbane całkowicie, co przełożyło się na śmierć i kalectwo wielu ludzi. 

Drugim zagrożeniem jest fakt, że nawet kilka centymetrów pokrywy śnieżnej może się stać lodem, a ten, również jak wyżej nadmieniony śnieg, jest przyczyną zagrożenia i dla dachu i dla przechodniów.

Kim jest właściciel budynku?


Tutaj ważna informacja dla tych, którzy myślą, że odpowiedzialność za odśnieżanie dachów płaskich i skośnych w Warszawie ponosi wyłącznie ten, kto posiada prawo własności do danej nieruchomości, a wcale tak nie jest. W świetle polskich przepisów prawa, za czynności związane z eliminowaniem zagrożenia z dachów odpowiadają bowiem też i współwłaściciele, użytkownicy wieczyści, czy nawet instytucje, pod których zarząd owe nieruchomości podlegają. Podsumowując, o odśnieżanie dachów w Warszawie i ogólnie, w całej Polsce, należy bezkompromisowo dbać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.